Sayın Valimiz Osman KAYMAK, Eşi Emine KAYMAK Hanımefendi,Kaymakamımız Edip ÇAKICI, Eşi Elif ÇAKICI Hanımefendi,Samsun Vali Yardımcımız Hasan ÖZTÜRK, , Samsun İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Ünsal AĞAOĞLU ve Eşi, Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan TOGAR ve Eşi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet DİRİL ile Tekkekköy Kaymakamlığı tarafından Tekkeköy Sevgi Tekkesinde düzenlenen  iftar yemeğinde şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları ile bir araya geldiler.
 
        Yemek programının ardından Kaymakamımız Edip ÇAKICI yaptığı konuşmasında, “Bu gün Tekkeköy ilçesinde açılan en güzel iftarlardan birisi bu iftarımız olmuştur. Şehitlerimizin bizlere emaneti olan siz değerli aileleri, bu akşam bizleri şereflendirdiniz, onurlandırdınız. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Şehit aileleri, şehit yakınları ve gazilerimiz her zaman bizlerin başımızın tacıdır. Allah hepinizden razı olsun.” dedi.
 
        Sayın Valimiz Osman KAYMAK ise yaptığı konuşmasında , "Öncelikle bizleri Ramazan ayında bu akşamki iftar sofrasında sizlerle bir araya getirdiği için Tekkeköy Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Değerli Şehit Aileleri, sizleri çok önemsiyoruz. Sizlerin çocukları, evlatları bu vatanın bölünmez bütünlüğü için, bağımsızlığı için, huzuru, mutluluğu için, birlik ve beraberliği için canlarını feda ettiler. Sizler şehitlerimizin bizlere emanetisiniz ve çok kıymetlisiniz. O anlamda bizlerde sizlerle beraber olmaktan, bu iftar sofrasını sizlerle birlikte paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Bir şehit yakınıyla beraber olmak, onun gönlünü hoş etmek şehidimizi hoşnut etmek anlamında olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Bundan şehidimiz son derece mutlu olacaktır. Şehitlerimizi mutlu etmemiz halinde de şehitlerimiz inşallah bizlere şefaatçi olacaktır. Ben buna inanıyorum. İlin Valisi olarak da böyle düşünüyorum. Herkesin de böyle düşündüğüne inanıyorum.  Sizlerle zaman zaman bir araya gelmeye çalışıyoruz. Devletimiz biliyorsunuz şehit yakınlarımızın maddi olarak her türlü ihtiyaçlarını karşılıyor. Ama şehit yakınlarının en çok ihtiyacı duyduğu şey onurlu duruşlarına karşı onları hatırlamak, hatırlarını sormak ve onları unutmamaktır. Onlara gereken sevgide ve saygıda eksiklik yapmamaktır. O anlamda bu hepimizin görevidir. B bizlerin, kamu kurumlarının görevinin yanında bütün toplumun görevidir.” şeklinde konuştu.

Şehitlerimizin hepimiz için canlarını feda ettiğini söyleyen Valimiz Sayın Osman Kaymak, “Hatta bir apartmanda, bir mahallede bir şehit varsa o şehit o mahalleye veya apartmana zimmetlidir diye düşünmek lazım. O şehidin ailesinin ihtiyaçları, onların gönüllerinin hoş edilmesi, onların mutlu olması ve incinmemesi, o mahallenin veya apartmanın sorumluluğundadır. O şehit ailesini o mahalleli incitirse ondan şehit incinir. Şehit incinirse de Allah incinir. O yüzden şehit ailelerimizi incitmeden onların hatırlarını soralım.” dedi.

Şehit yakınlarının çok kıymetli ve onurlu insanlar olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Osman Kaymak konuşmasının sonunda, “Şehit yakınları kimseye muhtaç değillerdir. Devletimiz her zaman onların yanlarındadır. Kamu görevlilerimize şunu öneriyorum. Lütfen şehit yakınlarımızı baş tacı yapalım ve kesinlikle onları incitmeyelim. Onlar bize şehitlerimizin emanetidir. Şehit ailelerinin her türlü ihtiyacını karşılamak hepimizin görevidir. O anlamda Allah birliğimizi, beraberliğimizi ve dirliğimizi bozmasın diyorum. Ben bu akşam bu iftar programını düzenlediği için Kaymakamımıza ve Belediye Başkanımıza tekrardan çok teşekkür ediyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum. Ramazan-ı Şerifiniz mübarek olsun.” diye konuştu.